Dnes je Friday 9. December 2022 hlavní strana » akce » Máje
vyhledat:

Máje

Sobotní dopoledne 18. května nám přidalo pár vrásek na čele – z nebe se lily provazy vody...

Před druhou odpolední se ale vyjasnilo a jakmile vyrazil průvod tradičních Staročeských májů na svou cestu po Tuřanech, už svítilo sluníčko.

Průvod v čele s místním Kecalem, kterého následovala hudba pod vedením pana Hory z Libovice, školní i předškolní tuřanské děti s májkou, krojované členky slánské XVII. župy baráčnické a mnoho dalších nejenom místních, vytvořili potřebnou atmosféru pro taneček našich tuřanských mladíků se svobodnými děvčaty na vdávání.

Po projetí obce následovalo několik soutěží v areálu restaurace U Jezírka. Děti se prokousávaly výborným povidlovým koláčem k ukryté padesátikoruně, dospělí naopak zaslzeli při strouhání křenu.

Závěrem slavnostního odpoledne bylo poražení krále, čehož se ujali pod vedením Kecala tuřanští mladíci.

Večer na sále U Mušketýra proběhla taneční zábava, kde byl poražený král vydražen. K příjemné večerní atmosféře hrála kapela Kredit.

Děkujeme všem, kteří přispěli svojí pomocí a účastí při odpoledním průvodu, především panu doktorovi Ponertovi, který již poněkolikáté nakopl svůj traktůrek a zapřáhl povoz s muzikanty, a za finanční či věcné dary obci Tuřany, firmám Pekařství Grunt, MS Clinic Slaný, studiu Sunny Honey Slaný.

Věříme, že si příští rok májové veselí nenecháte ujít a co vás může čekat uvidíte v naší fotogalerii.

--------------------